A+ A A-

Spartakiada po raz ósmy!

 

W sobotę, 18 lipca br. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego JAWORNIK odbyła się już ósma Spartakiada Rodzin Abstynenckich, zorganizowana przez Stowarzyszenie Charytatywne AZYL z Jawora. Od lat jest to impreza otwarta, skierowana do wszystkich mieszkańców Jawora. Do zabawy mógł przyłączyć się każdy, kto chciał. Z zaproszenia abstynentów skorzystali spacerowicze i plażowicze odpoczywający na Jaworniku. Jak co roku nie zabrakło też członków zaprzyjaźnionych klubów i grup trzeźwościowych.

Na spartakiadę przyjechali przedstawiciele ARKI Lubin, ARKI Strzegom, RELAKSU Złotoryja, ODNOWY Świerzawa, ODNOWY Lubań Śląski, STOPu Legnica, grupy „Piekiełko” z Jawora i grupy AA z Męcinki. Obecni byli też goście – pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych Wanda Wituszyńska, Michał Lenkiewicz reprezentujący starostę powiatu jaworskiego i radny Marcin Jankowski reprezentujący burmistrza Jawora.

Wspólnej zabawy tego dnia było sporo. Gry i konkursy dla dzieci i dorosłych – z pucharami, madalami i nagrodami cieszyły się uznaniem. Każdą konkurencję rozgrywano fair play. W konkurencji „narty na trawie” najlepsi okazali się zawodnicy AZYLu, za nimi uplasowała się drużyna  STOPu Legnica i RELAKSu Złotoryja. W siatkówce plażowej wygrał STOP przed AZYLem i RELAKSEM. Najlepszą strongwomen okazała się Natalia, za nią były Barbara i Jola. Najlepsi strongmani to Robert, Sławomir i Edward. Na szczudłach najlepiej poradziły sobie Barbara, Maria i Agnieszka, a wśród panów – Marcin, Dawid i Zygmunt. Z kolei w golfie indywidualnym czołowe miejsca zajęli Piotr, Marcelina i Sebastian.

Aby nabrać sił, można było zjeść kiełbaskę lub kaszankę z grilla, bigos albo coś słodkiego – były domowe ciasta i gofry z dodatkami. Żar lał się z nieba, więc powodzeniem cieszyły się zimne napoje – oczywiście wyłącznie bezalkoholowe.

Członkowie stowarzyszenia przygotowali też loterię fantową – każdy los wygrywał, ale nie tylko z tego powodu nie brakowało chętnych do zakupu kuponów. Liczył się przede wszystkim cel – zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację jednego z członków stowarzyszenia, który od kilku miesięcy znajduje się w powypadkowej śpiączce. Ludzi dobrego serca nie zabrakło i udało się sprzedać wszystkie losy. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się szczególnie do pani Moniki, która wygrała główną nagrodę – mikser.

Prezes Stowarzyszenia AZYL, Dariusz Kudłacz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie spartakiady, zaprzyjaźnionym klubom za uczestnictwo w tym ważnym dla AZYLu wydarzeniu, a także darczyńcom, wśród których znaleźli się: Jan Karło, Teresa Nijaka, Jolanta Wesołowska, Darek Bartoszek, Wojciech Łąpieś, Andrzej Sporczyk oraz wydziały promocji miasta i powiatu. Więcej zdjęć w naszej GALERII

blue green orange red

Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Copyright by AZYL Jawor 2012-2016. All rights reserved.