A+ A A-

Wigilia w klubie

Zdrowych i trzeźwych świąt już od wielu lat życzą sobie klubowicze skupieni wokół stowarzyszenia AZYL. Na wigilię w Zamku z roku na rok przybywa coraz więcej gości. Wśród nich zawsze władze powiatu i miasta.

Klub AZYL to nie tylko trzeźwiejący alkoholicy. To także osoby współuzależnione, ofiary przemocy, a także zwyczajni sympatycy, którzy chcą pomagać innym nie czerpiąc z tego korzyści.
- Każda wigilia jest wyjątkowa i niepowtarzalna – mówi prezes Stowarzyszenia, Dariusz Kudłacz. Na azylową wigilię przychodzi kto chce, nawet ci, którym na co dzień do kościoła nie jest po drodze. W tym roku przy wigilijnym stole widzieliśmy burmistrza Artura Urbańskiego, starostę Stanisława Laskowskiego i jego zastępcę Michała Lenkiewicza, inspektor starostwa powiatowego Renatę Węgiel, Patryka Podrazę (LSIO) i zaprzyjaźnionego proboszcza parafii Męcinka, ks. Marka Kluwaka. Włodarze przybyli z prezentami i życzyli zebranym wytrwałości w trzeźwości oraz spokojnych świąt w rodzinnym gronie. Z doświadczenia wiemy, że z ich życzeniami idą w parze deklaracje pomocy. AZYL od lat wspierany jest finansowo zarówno ze strony powiatu jak i gminy. Wspólne kolędowanie trwało kilka godzin. Nasza redakcja również dołącza się do trzeźwościowych życzeń.

Źródło: Nowa Gazeta Jaworska

blue green orange red

Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Copyright by AZYL Jawor 2012-2016. All rights reserved.